На 08.02.2018 година, во просториите на Административниот центар на Дебарско-кичевската епархија во Охрид, се одржа редовна седница на Епархискиот управен одбор на Дебарско-кичевската епархија, на која беше усвоена Завршната сметка на Епархијата за 2017 година, а беше усвоен и Предлог буџетот за 2018 година. Освен ова, на седницата беа разгледани и повеќе пристигнати акти и писма, а се расправаше и за повеќе области од тековниот живот на Епархијата.

 

На седницата присуствуваа:

  • Митрополит Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј, претседател на ЕУО на ДКЕ
  • Архимандрит Нектариј (Најдоски)
  • Протоереј-ставрофор Димче Ѓорѓиески
  • Протоереј Васко Голабоски
  • Д-р Светослав Маџаров
  • Д-р Сашо Цветковски
  • Г-дин Владо Толески и
  • Протоереј-ставрофор Никола Христоски, во својство секретар и записничар на состанокот.

 

EUO2018 1EUO2018 2EUO2018 3EUO2018 4EUO2018 5

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Февруар 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1